Servis klimatizacii profylaxia

Servis klimatizácie

Ak chcete zabezpečiť čo najdlhšiu životnosť vašej klimatizácie, zachovať jej plnú funkčnosť a zároveň maximálnu čistotu ovzdušia, treba myslieť na pravidelný profylaktický (odborný) servis klimatizácie. Priebežnú údržbu nazývame aj profylaktickým servisom. Prečo je profylaktický servis dôležitý ? Hlavne preto, aby sa predĺžila životnosť zariadenia. Prispieva tiež k bezporuchovej prevádzke. Profylaktický servis klimatizácie pozostáva z:

  • vyčistenia a odbornej dezinfekcie filtrov a výmenníkov klimatizačného zariadenia – špeciálny dezinfekčný roztok odstraňuje 100 % plesní a baktérii, ktoré vznikajú pri kondenzácii  v odtokovej vaničke.
  • kontroly tlaku chladiaceho média vo vonkajšej jednotke, pretože i malý úbytok chladiaceho média môže zásadne ovplyvniť životnosť kompresora (v prípade jeho nedostatku sa chladivo dopĺňa).
  • kontroly elektrického zapojenia.
  • kontroly odtoku kondenzátu.
  • kontroly ostatných súčastí, dôležitých pre správne fungovanie zariadenia.

Čistenie klimatizácie

Čistenie klimatizácie je súčasťou komplexného servisu klimatizácie, ktorý odporúčame realizovať min. 1 krát ročne. Čistenie klimatizácie je však vhodné realizovať aspoň 2 krát ročne, a to na jeseň, teda po skončení letného režimu používania klimatizácie a na jar, po ukončení zimného režimu, pred hlavnou sezónou. Zároveň je potrebné klímu čistiť vždy, ak začnete cítiť nepríjemný zápach.

Čistenie klimatizácie parou

Zabezpečujeme špeciálne čistenie vnútorných jednotiek parným čističom. Pri tomto type čistenia pri vnútornej jednotke ,,rozoberieme” predné výfukové lamely, aby sme sa dostali až k ventilátoru na vnútornej jednotke, kde odstraňujeme precízne všetky nečistoty, baktérie a plesne. Čistenie parou je spoplatnené.

Cenník profylaktického servisu klimatizácie

  • Servis vnútornej jednotky klimatizácie – 20 eur/1 ks/nástenná
  • Servis vnútornej jednotky klimatizácie – 30 eur/1 ks/kazetová, kanálová, podstropná
  • Servis vonkajšej jednotky klimatizácie – 30 eur/1 ks.

Ceny sú uvedené bez DPH. Dopravné náklady sa účtujú len po dohode, a len zákazníkom, ktorí nie sú zákazníkmi našej spoločnosti (najmä mimo Bratislavy a okolia).