Dezinfekcia priestorov ozonom po instalacii klimatizacie

Bezpečná a čistá domácnosť bez vírusov a baktérií

V súvislosti so súčasnou pandémiou sme pristúpili k viacerým opatreniam, ktoré majú zabezpečiť ochranu nášho zdravia, ako aj zdravia našich zákazníkov a rozšírili sme portfólium našich služieb, a náš tím sme posilnili o nový ozónový prístroj, ktorý dezinfikuje a zabíja 99,9% všetkým baktérií, vírusov, plesní, húb, nezvaných škodcov a odstraňuje rôzne pachy v priestore. Jedná sa o generátor ozónu, ktorého úlohou je zvýšiť maximálny komfort pre zdravé, bezpečné ovzdušie Vášho bytu, domu alebo kancelárie.

Kedy používame dezinfekciu ozónom?

  • Ozónovú dezinfekciu priestoru získa od nás zdarma každý klient, ktorý si objedná od nás montáž a dodávku klimatizácie v mesiacoch apríl – máj 2020 (na požiadanie). Službu zabezpečíme tak, aby po našej montáži v inkriminovanom priestore neostalo nič iné, len pekne odvedená montáž kvalitnej a spoľahlivej klimatizácie.
  • Každý klient môže využiť spoplatnenú službu dezinfekcie priestoru ozónom aj pri profylaktickom servise svojej klimatizačnej jednotky.
  • Zabezpečujeme aj samostatne (len) službu ozónovej dezinfekcie priestorov, stačí nás kontaktovať a požiadať o konkrétnu cenovú ponuku. Orientačne sa cena tejto dezinfekcie pohybuje v závislosti od rozlohy priestoru (do cca 30m2 – 28 eur s DPH, do 50m2 -38 eur s DPH, do cca 70m2 -50 eur s DPH).

Ako funguje ozónová dezinfekcia?

  • Ozón je plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólu pri chemických a mechanických čisteniach, a teda sa dostane naozaj do každého miesta vo vašej izbe, kancelárii a pod., vrátane do pórov samotných kobercov, ako aj do filtrov klimatizačnej jednotky (po jej spustení) a pod., čo sa určite nepodarí žiadnemu z klasických a bežne dostupných čistiacich a dezinfekčných prostriedkov.
  • Ozón je najsilnejšie dezinfekčné činidlo, ktoré sa prirodzene vyskytuje v prírode. Je 50 x účinnejší ako chlór, a na rozdiel od chlóru je biologicky a ekologicky nezávadný. Keď je kyslík vystavený elektrickému výboju, rozštiepi sa na dva samostatné atómy (O), ktoré sa v podstate spájajú a niektoré novo vzniknuté atómy obsahujú tri molekuly kyslíka (03), v ktorom je následne nahromadené väčšie množstvo energie a preto sa ozón pomerne rýchlo rozpadáva na molekulový kyslík (O2) po vykonaní svojej záslužnej dezinfekčnej a deodorizačnej funkcie.
  • Do vybraného priestoru vhodne umiestnime generátor ozónu, a podľa potrebného času v závislosti od rozlohy, necháme zariadenie pracovať, po ukončení čistiacich procesov následne priestor vyvetráme (v priebehu procesu ozónovania sa nesmú v priestore nachádzať rastliny, zvieratá alebo osoby).

Aké výhody má ozónová dezinfekcia?

  • Ozónové čistenie je vhodné pre alergikov, astmatikov a malé deti, nakoľko je nezávadné.
  • Ozón sterilizuje (ničí vírusy, baktérie) bez sekundárneho znečistenia priestoru a deodorizuje (zbavuje zápachu a plesní) celé miestnosti.
  • Ozón odstraňuje okrem baktérií, plesní, vírusov aj dym, peľ, prach, zvieracie chlpy, roztoče a pod.
  • Ozón zvyšuje hladinu kyslíka vo vzduchu a samotný vzduch čistí a pozitívne vplýva na ľudský metabolizmus.

Zaujala vás ponuka dezinfekcie ozónom?
Rozmýšľali ste o novej klimatizácii, ale mali ste obavy o zdravie svojej rodiny?

Spojte sa s nami!