Dezinfekcia priestorov ozonom po instalacii klimatizacie

Bezpečná a čistá domácnosť, obchodný priestor, kancelária bez vírusov a baktérií

V súvislosti so súčasnou pandémiou sme pristúpili k viacerým opatreniam, ktoré majú zabezpečiť ochranu nášho zdravia, ako aj zdravia našich zákazníkov a rozšírili sme portfólium našich služieb, a náš tím sme posilnili o nových ,,kvázi kolegov“ – ozónové prístroje, ktoré dezinfikujú a zabíjajú 99,9% všetkým baktérií, vírusov, plesní, húb, nezvaných škodcov a odstraňujú rôzne pachy v priestore.

Kedy používame dezinfekciu ozónom?

 • Ozónovú dezinfekciu priestoru môže od nás získať zdarma každý klient, ktorý si objedná montáž a dodávku klimatizácie z našej strany (službu je potrebné si vopred vyžiadať a rezervovať, aby technici mali so sebou všetky potrebné zariadenia a pomôcky). Službu zabezpečíme tak, aby po našej montáži v inkriminovanom priestore neostalo nič iné, len pekne odvedená montáž kvalitnej a spoľahlivej klimatizácie s dôrazom na Vašu bezpečnosť, zdravie.
 • Pre našich klientov vieme zabezpečiť službu ozónovej dezinfekcie priestorov pri výkone profylaktického servisu vašej klimatizácie, stačí nás kontaktovať a požiadať o konkrétnu cenovú ponuku. Cena tejto dezinfekcie sa určuje v závislosti od rozlohy priestoru, špecifikácie a využitia priestoru, členitosti, príp. času výkonu. Našimi klientmi sú nielen domácnosti, ale i firemné priestory (napr. menšie kancelárie, zdravotné stredisko, materské škôlky a pod.), a každému pripravujeme ponuku na mieru, s individuálnym prístupom.

Ako funguje ozónová dezinfekcia?

 • Ozón je plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólu pri chemických a mechanických čisteniach, a teda sa dostane naozaj do každého miesta vo vašej izbe, kancelárii a pod., vrátane do pórov samotných kobercov, ako aj do filtrov klimatizačnej jednotky (po jej spustení) a pod., čo sa určite nepodarí žiadnemu z klasických a bežne dostupných čistiacich a dezinfekčných prostriedkov.
 • Ozón je najsilnejšie dezinfekčné činidlo, ktoré sa prirodzene vyskytuje v prírode. Je 50 x účinnejší ako chlór, a na rozdiel od chlóru je biologicky a ekologicky nezávadný. Keď je kyslík vystavený elektrickému výboju, rozštiepi sa na dva samostatné atómy (O), ktoré sa v podstate spájajú a niektoré novo vzniknuté atómy obsahujú tri molekuly kyslíka (03), v ktorom je následne nahromadené väčšie množstvo energie a preto sa ozón pomerne rýchlo rozpadáva na molekulový kyslík (O2) po vykonaní svojej záslužnej dezinfekčnej a deodorizačnej funkcie.
 • Do vybraného priestoru vhodne umiestnime generátor ozónu, a podľa potrebného času v závislosti od rozlohy, členitosti, necháme zariadenie pracovať, po ukončení čistiacich procesov následne priestor vyvetráme (v priebehu procesu ozónovania sa nesmú v priestore nachádzať rastliny, zvieratá alebo osoby).

Aké výhody má ozónová dezinfekcia?

 • Ozónové čistenie je vhodné pre alergikov, astmatikov a malé deti, nakoľko je nezávadné.
 • Ozón sterilizuje (ničí vírusy, baktérie) bez sekundárneho znečistenia priestoru a deodorizuje (zbavuje zápachu a plesní, spórov) celé miestnosti.
 • Ozón odstraňuje okrem baktérií, plesní, vírusov aj dym, peľ, prach, zvieracie chlpy, roztoče, menšie nežiadúce živočíchy a pod.
 • Ozón zvyšuje hladinu kyslíka vo vzduchu a samotný vzduch čistí a pozitívne vplýva na ľudský metabolizmus.

Komu zabezpečujeme a odporúčame ozónovú dezinfekciu?

 • Všetky typy kozmetických, ambulantných a liečebných miestností, ktoré ocenia všetky výhody ozónu, nakoľko pri pravidelnom používaní umožní eliminovať baktérie, vírusy, spóry a 100% dezinfikuje všetky časti miestnosti.
 • Všetky typy open offices, a iných kancelárskych priestorov (administratívne budovy, toalety), kde sa stretáva väčšie množstvo osôb v 1 priestore, kde ozón dokáže priestor 100% sterilizovať a deodorizovať.
 • Kaviarne, reštauračné prevádzky, prevádzky (banky a pod., ktoré môžu oceniť jeho dezinfekčné účinky a odstránenie príp. zápachu).
 • Verejne dostupné priestory, vchody (napr.knižnice, kde dochádza k stretu väčšieho množstva ľudí), nakoľko ozón žiadnym spôsobom nemôže poškodiť zariadenie, na rozdiel od inej dezinfekcie
 • Po dohode s klientom pracujeme i po jeho pracovnej dobe, aby nebol narušený jeho pracovný režim, a vedel sa on a príp. jeho zamestnanci vrátiť do čistého, bezpečného ovzdušia.
 • Ozónové čistenie je vhodné pre alergikov, astmatikov a malé deti, nakoľko je nezávadné.

Zaujala vás ponuka dezinfekcie ozónom?
Rozmýšľali ste o novej klimatizácii, ale mali ste obavy o zdravie svojej rodiny?

Spojte sa s nami!